15 Konferencja Kalorymetrii i Analizy Termicznej - Konferencja - BRIDGE of Knowledge

Konferencja 15 Konferencja Kalorymetrii i Analizy Termicznej

Data wydarzenia

8-12 września 2024
Zakopane
Europe/Warsaw strefa czasowa

Treść strony -Start

Szanowni Państwo,

niezmiernie miło nam zaprezentować sylwetki Głównych Prelegentów XV Konferencji Kalorymetrii i Analizy Termicznej. Z tego powodu wydłużamy terminy rejestracji. Ostateczny termin zamknięcia zgłoszeń na CCTA15 mija 01.07.2024 (szczegóły).  XV Konferencja Kalorymetrii i Analizy Termicznej (CCTA 15) jest kolejnym z cyklu wydarzeń współorganizowanych przez Polskie Towarzystwo Kalorymetrii i Analizy Termicznej (PTKAT), tym razem wraz z Wydziałem Chemicznym Politechniki Gdańskiej i Towarzystwem Naukowym im. Stanisława Staszica. Konferencja poświęcona jest zastosowaniu różnych metod analizy termicznej w wielu dziedzinach nauki i techniki. Pierwsza konferencja CCTA odbyła się w Zakopanem w 1973 roku. Od tego czasu Zakopane stało się miejscem spotkań i dyskusji ogromnej liczby teoretyków i praktyków analizy termicznej z Polski i innych krajów świata. Uczestnikami konferencji byli m.in. naukowcy z Francji, Włoch, Szwecji, Węgier, Ukrainy, Japonii i USA. Dlatego językiem konferencji stał się język angielski. Zgodnie z wieloletnią tradycją zapraszamy Państwa do udziału w XV edycji CCTA, która odbędzie się również w Zakopanem w hotelu Hyrny w dniach 8-12 września 2024.


Analiza termiczna i kalorymetria już dawno wyszła poza ramy tradycyjnych dyscyplin chemicznych. Znajduje coraz szersze zastosowanie w wielu naukach przyrodniczych, inżynieryjnych, medycznych czy rolniczych. Mając to na uwadze, zapraszamy do udziału w Konferencji przedstawicieli nauki i przemysłu, których zainteresowania koncentrują się wokół: termodynamiki i kinetyki chemicznej, procesów adsorpcji, chemii nieorganicznej i koordynacyjnej, chemii polimerów, inżynierii materiałowej, energetyki i produkcji paliw, biotechnologii przemysłowej, farmakologii i chemii medycznej, geochemii, ekologii i ochrony środowiska, kosmetologii i chemii żywności. Zapraszamy wszystkich tych, którzy korzystają w swojej pracy z metod analizy termicznej i kalorymetrii, a także osoby, które dopiero planują poszerzenie prowadzonych badań o metody termiczne. Konferencja będzie doskonałą okazją do wymiany poglądów ze specjalistami światowej sławy.


Komitet organizacyjny zastrzega sobie prawo do przyjmowania zgłoszeń i zakwalifikowania ich do sesji ustnej lub plakatowej. Autorzy powinni podać swoje preferencje.

Oficjalnym językiem konferencji jest j. angielski. 

Komitet Organizacyjny


Początek
Koniec
Europe/Warsaw
Zakopane
Ośrodek Konferencyjno-Wypoczynkowy "Hyrny"
ul. Marsz.Józefa Piłsudskiego 20, 34-500 Zakopane
Idź do mapy

Go to the English version: https://chem.pg.edu.pl/15ccta-en

Przyjmowanie zgłaszania abstraktów jest otwarte
Prześlij abstrakt do recenzji.
Rejestracja
Rejestracja dla tego wydarzenia jest otwarta.
Wróć na MOST Wiedzy