Konferencja Na Rynek - Regeneracja Targowisk Miejskich - Konferencja - BRIDGE of Knowledge

Konferencja Konferencja Na Rynek - Regeneracja Targowisk Miejskich

Data wydarzenia

6 maja 2022
Politechnika Gdańska
Europe/Vatican strefa czasowa

Treść strony -Przegląd

Początek
Koniec
Europe/Vatican
Politechnika Gdańska
Dziedziniec Heweliusza
Ul. Narutowicza 11/12
Idź do mapy

Streaming na platformie youtube: 

https://youtu.be/LV7N1b4youI

 

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w Konferencji Popularyzatorskiej pt.:“Na Rynek! Regeneracja targowisk miejskich”, która odbędzie się stacjonarnie na dziedzińcu Heweliusza w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej

Konsorcjum  badawcze w skład którego wchodzi: Inicjatywa Miasto – lider projektu, Politechnika Gdańska i Akademia Sztuk Pięknych –partnerzy projektu naukowo-wdrożeniowego „Strategia rewitalizacji obiektów handlu targowego z wykorzystaniem metody społecznego katalizatora przedsiębiorczości, repozycjonowania marki oraz placemakingu jako narzędzia polityki lokalnej” finansowanego ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Gospostrateg, ma zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w Konferencji Popularyzatorskiej pt.:“Na Rynek! Regeneracja targowisk miejskich”, która odbędzie się stacjonarnie na dziedzińcu Heweliusza w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej w dniu 6 MAJA 2022 ROKU.

 

Prelegentami Konferencji będą między innymi: 

Kurt Wheeler | Program Manager, Market Cities from Project for Public Spaces; Anna Sokołowska  z tematem "Zielony Rynek jako część programu Zielone Polesie - kompleksowego przekształcenia dzielnicy Stare Polesie w Łodzi."; Bogna Świątkowska z Fundacji Nowej Kultury Bęc Zmiana.

 

Podczas Konferencji poruszymy zagadnienia dotyczące ekonomicznych, społecznych oraz gospodarczych wyzwań jakie stoją przed miastami, które chcą zachować tę gałąź sprzedaży w mieście. Wydarzenie kierowane jest do pracowników urzędów miejskich, radnych, operatorów targowisk, praktyków oraz przedstawicieli otoczenia biznesu. 

 

Celem spotkania jest wymiana wiedzy popartej wdrożeniem projektu pilotażowego rewitalizacji Targowiska „Polanki” zlokalizowanego w historycznej tkance dzielnicy Oliwa w Gdańsku oraz doświadczeń zaproszonych prelegentów w tym ekspertów z tej dziedziny. W drugiej części konferencji planowana jest dyskusja panelowa. Wstępny plan konferencji znajdziecie Państwo w załączniku do maila.

 

Konferencja będzie okazją do przyjrzenia się, w jaki sposób skoordynować działania włodarzy miast z operatorami targowisk tak aby współpraca zaowocowała tworzeniem przyjaznych i wielofunkcyjnych przestrzeni handlu i żywych przestrzeni publicznych. 

 

Liczymy na Państwa aktywny udział w wydarzeniu, a także wspólną wymianę doświadczeń i refleksji.

 

REJESTRACJA

Rejestracja uczestnictwa trwa do soboty 30 kwietnia 2022 roku. Zgłoszenia udziału należy kierować poprzez formularz dostępny pod linkiem: https://ankiety.pg.edu.pl/287191?lang=pl

 

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących konferencji prosimy kierować korespondencję na adres mailowy:

narynek.arch@pg.edu.pl

 

Wróć na MOST Wiedzy